Často kladené otázky

Chcete se o službě Super Soused dovědět víc? Přečtěte si nejčastější otázky našich zákazníků.

Sháním Super Souseda

 • VOP portálu najdete zde a VOP společnosti Supersoused.cz najdete zde.
 • Zadáte si zakázku (proklik na odkaz), kde vyplníte, co potřebujete opravit nebo s čím potřebujete pomoci. Zakázku rozešleme Super sousedům ve vašem okolí, kteří poté reagují a přidávají svou cenovou nabídku. Vyberete si, od kterého z nich chcete pomoci a zakázku uhradíte. Platba u nás zůstává v úschově do té doby, než obě zúčastněné strany potvrdí, že byla práce v pořádku odvedena.
 • Ano, nemusíte se ničeho bát. Peníze jsou v naší úschově po celou dobu realizace zakázky. Super sousedovi je práce vyplacena až ve chvíli, kdy vy i Super soused potvrdíte, že práce proběhla včas a dle dohodnutých podmínek. Máte tak jistotu, že pokud práce neproběhne dle domluvy, platbu vám vrátíme.
 • Víte, kolik zaplatíte, rychlost zhotovení, čas realizace si vybíráte sami dle svých možností. Sousedé jsou povini nastavovat konečné ceny podle charakteru zadané zakázky. Supersoused.cz garantuje, že zakázka bude sousedovi vyplacena až poté, co obě strany potvrdí bezproblémové dokončení práce. Sousedé reagují rychle, nemusíte tak dlouho čekat na realizaci. Pokud by přecijen něco neproběhlo podle vašich představ, obraťte se na naši Zákaznickou péči. Jistě potíž vyřešíme.
 • Po dokončení zakázky máte možnost práci vybraného Super souseda ohodnotit. Toto hodnocení se mu propisuje do profilu. Zároveň se zobrazuje u sousedovy cenové nabídky, kde může ostatním zákazníkům pomoci při rozhodování. Jak si sousedy ověřujeme, se můžete podívat zde. Nespolehliví sousedé, se kterými nejsou zákazníci spokojeni, u nás nemají místo.

 • Návštěvníci Supersoused.cz vidí pouze vaše křestní jméno, hodnocení a případně vloženou profilovou fotografii. Pokud zadáte zakázku, tak bližší informace, jako například vaše telefonní číslo, uvidí pouze vámi vybraný Super soused.
 • Super Soused nabízí zákazníkům prostřednictvím zaregistrovaných sousedů pomoc s běžnými domácími pracemi, například montování a skládání nábytku, úklid domácnosti, vyklízení garáže či sklepu nebo mytí oken. Pomůže s malováním bytu, instalatérskými službami, výměnou zámku, opravou spotřebičů či navrtáním poličky. Okolo domu poseká, umyje auto, naštípe dřevo, vyčistí bazén... zkrátka všechno, na co vy nemáte čas, chuť a nebo na to jednoduše nestačíte. Svou pomoc poskytují nejčastěji zákazníkům běžní lidé - sousedi, ale i firmy.
 • V takovém případě nás co nejdříve kontaktujte. Vzniklou situaci případně zdokumentujte, pokud je třeba. Určitě pro vás najdeme nejvhodnější řešení. Více se dozvíte ve Všeobecných obchodních podmínkách.
 • Před uhrazením zakázky lze se Super sousedem komunikovat pouze ve veřejné diskuzi pod zakázkou. Po přijetí platby do úschovy se vám zobrazí kontaktní údaje na vybraného Super souseda. Nikdo jiný vaše osobní (kontaktní) údaje veřejně nevidí. Se Super sousedem se tak na detailech realizace domluvíte soukromě. Vzhledem k ochraně osobních údajů není povoleno své kontaktní údaje uvádět ve veřejné komunikaci. To zahrnuje celé jméno, telefonní číslo, adresu, osobní webové stránky, e-mailová adresa nebo například odkazy na sociální sítě.
 • Vystavení dokladu je povinností Super souseda. V případě jakýchkoli potíží nás ale neváhejte kontaktovat. Rádi vám se získáním dokladu pomůžeme.
 • Super sousedé se nacházejí převážně ve větších městech. Pokud své město v seznamu lokalit nedohledáte, nezoufejte. Vyberte nejbližší město a lokalitu podrobněji popište v popisu zakázky. Určitě ale nepište přesnou adresu, byla by viditelná pro všechny návštěvníky webu. Spousta sousedů je ochotná za vámi dojet :)
 • SuperSoused.cz je webový portál, který propojuje zákazníky se šikovnými sousedy v okolí.

Jsem Super Soused

 • Jakmile si zákazník vybere souseda, zašle nám platbu za zakázku do úschovy. Máte tak jistotu, že za kvalitně odvedenou práci, která proběhne dle domluvy, dostanete zaplaceno. Počet zákazníků na stránce Super Soused navíc roste každým dnem. Tím se stále zvyšuje i možnost výdělku. :)
 • Zákazník si u nás vytvoří zakázku, kde vyplní, s čím potřebuje pomoci. Na vytvořenou zakázku poté reagují Super sousedé a přidávají svou cenovou nabídku. Zákazník si vybere, od koho chce pomoci a zakázku uhradí. Platba u nás zůstává v úschově do té doby, než obě zúčastněné strany potvrdí, že byla práce v pořádku odvedena.
 • Stát se Super sousedem lze dvěma způsoby. 1) K zakázkám na našich stránkách můžete přidávat své cenové nabídky. V takovém případě se stačí zaregistrovat na našich stránkách a vyplnit, s čím můžete zákazníkům pomoci. 2) Druhou možností je stát se členem našeho Super týmu. Ušetříte čas hledáním vhodného zákazníka, zakázku totiž dostanete zadanou přímo od nás. Na vás bude ji jen zrealizovat. :)
 • SuperSoused.cz je webový portál, který propojuje zákazníky se šikovnými sousedy v okolí.
 • K registraci na našem portálu nepotřebujete žádná oprávnění na výkon činnosti. Jestliže ale dokumenty máte, jejich nahrání do systému vám může pomoci získat více zákazníků. V každém případě si ale pohlídejte zákonem stanovený limit výšky výdělku. Pokud jej překročíte, informujte se, jakým způsobem jste povinni svůj příjem zdanit.
 • Pomůže jistě atraktivně vyplněný sousedský profil. Pokud máte osvědčení, výuční nebo živnostenský list, určitě jej neváhejte do systému nahrát. Jakmile dodané dokumenty ověříme, získáte do svého profilu příslušné odznaky - samotní zákazníci dokumenty neuvidí, aby nedošlo k zveřejnění osobních důvodů. To nejdůležitější je ale samozřejmě kladné hodnocení od ostatních zákazníků. Kvalitně odvedená práce a spolehlivost budou určitě po zásluze odměněny.
 • Před uhrazením zakázky komunikace probíhá veřejně přímo pod zakázkou. Jakmile si zákazník vybere Super souseda a zakázku zaplatí, zobrazí se možnost kontaktovat souseda soukromě, aby se vzájemně dohodli na detailech. Vzhledem k ochraně osobních údajů není povoleno kontaktní údaje uvádět ve veřejné komunikaci - tedy jméno, telefonní číslo, adresu, osobní webové stránky, e-mailová adresa, odkazy na sociální sítě, apod.
 • Návštěvnící Supersoused.cz vidí pouze vaše křestní jméno, hodnocení a případně vloženou fotografii. Pokud zadáte zakázku, tak bližší informace, jako například vaše telefonní číslo, uvidí pouze vybraný Super soused. Společně se můžete domluvit na detailech realizace.
 • Ano! Aby vám nic neuteklo a mohli jste rychle odpovídat zákazníkovi, stačí v profilu zaškrtnout možnost "Posílat upozornění e-mailem". Nezapomeňte také vyplnit, které služby nabízíte. Díky notifikacím si udržíte přehled o nových zakázkách a zvýšíte tak možnost výdělku.
 • Zakázku je možné proplatit až poté, co obě strany potvrdí její bezproblémovou realizaci. Potvrzené zakázky se snažíme sousedům proplácet každý pátek, nejpozději však do 30 kalendářních dní od posledního dne měsíce, ve kterém vznikl nárok.
 • Délku zveřejnění zakázky si určuje sám zákazník. Pohybuje se od 3 do 14 dní. V případě potřeby může zákazník termín upravit.
 • Ke každé zakázce vám zpětně vystavíme fakturu na strženou provizi. Tu najdete ve Správě zakázek vždy nejpozději 15. dni následujícího měsíce.
 • Vystavení dokladu je povinností zhotovitele - tedy Vás jako Super souseda. Nezapomeňte, že na dokladu musí být uvedena celá smluvená cena.
Nenašli jste odpověď, kterou hledáte? Napište nám, velmi rádi odpovíme na každý Váš dotaz.